Kategorie
Zdrowie

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych spełnia oczekiwania osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

Spread the love
>

Łóżka rehabilitacyjne zapewniają komfort osobom, które ze względu na bardzo podeszły wiek lub schorzenia narządów ruchu muszą okresowo lub na stałe przebywać w pozycji leżącej. Taki sprzęt daje również możliwość opieki nad chorym bez nadmiernego wysiłku.

Kupić czy wypożyczyć?

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego służącego do wyposażenia pokoju pacjenta to spory wydatek dla domowego budżetu. Jeśli niepełnosprawność ma charakter przejściowy, bardziej racjonalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczalni, oferującej wynajem łóżek na czas określony w umowie. Termin zwrotu można prolongować, gdy zachodzi potrzeba przedłużenia okresu rekonwalescencji.

Dla pacjentów w wieku senioralnym

Osoby mocno zaawansowane wiekowo mają na ogół zbyt mało sił witalnych, aby funkcjonować samodzielnie. Przeważnie przez cały czas przebywają w pozycji leżącej. Sprawia im to znaczny dyskomfort, może też powodować powstawanie odparzeń lub odleżyn. Aby temu zapobiec, trzeba im zapewnić wygodne podłoże i częstą zmianę pozycji ciała. Niezbędne jest więc łóżko rehabilitacyjne, wyposażone w odpowiednie funkcje. Wypożyczalnia sprzętu medycznego beck-orto.pl oferuje wynajem łóżka rehabilitacyjnego z możliwością odkupienia go na własność.

Dla osób ze schorzeniami ortopedycznymi

Wynajem – idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy cierpią na chorobę zwyrodnieniową stawu biodrowego. Przy zaawansowanym stanie tego schorzenia, odczuwają oni podczas chodzenia silne dolegliwości bólowe, więc najchętniej przez większość dnia nie opuszczają łóżka. Czeka ich operacja wszczepienia endoprotezy a po niej długotrwała rehabilitacja. Dostarczenie takim pacjentom łóżka rehabilitacyjnego z wypożyczalni umożliwia przetrwanie tych najtrudniejszych okresów.

Przy kontuzjach i złamaniach nóg

Każdemu może się zdarzyć nieszczęśliwy wypadek, którego skutkiem będzie unieruchomienie kończyny za pomocą opatrunku gipsowego. Taka osoba zostaje przez kilka tygodni pozbawiona możliwości normalnego funkcjonowania dotyczącego nauki, czy pracy zawodowej. W wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych może zamówić nawet telefonicznie sprzęt minimalizujący te ograniczenia. Zostanie dostarczone łóżko rehabilitacyjne, w którym można za pomocą odpowiednich ustawień przyjąć pozycję siedzącą z odpowiednim podparciem pleców. Obok łóżka stanie stolik na ułożenie książek i pomocy naukowych. Wysuwany blat stolika służy do postawienia laptopa. Dzięki takim udogodnieniom, pacjent może wypełniać podczas przymusowego unieruchomienia swoje liczne obowiązki.

Jak umożliwić choremu mobilność?

Co jakiś czas pacjenci muszą zgłaszać się do kontroli lekarskiej w celu sprawdzenia postępów w przebiegu leczenia. Wypożyczalnia sprzętu medycznego udostępnia również do wynajmu wózki inwalidzkie. Z ich pomocą niesprawna ruchowo osoba może być łatwo przetransportowana do poradni przyszpitalnej, przychodni albo na badania aparatem rentgenowskim. Wózki inwalidzkie są składane, więc z łatwością mieszczą się w bagażnikach samochodów. Środki miejskiej komunikacji mają specjalne wysuwane platformy ułatwiające wjazd do pojazdu. To wielka wygoda dla opiekunów oraz dla chorych, którzy podróżują wygodnie bez konieczności wstawania z wózka. Do samodzielnego przemieszczania się na niewielkich odcinkach pomocne są kule ortopedyczne.

Udogodnienia przy opiece paliatywnej

Osoba pozostająca w łóżku przez cały dzień wymaga stałej opieki. Dotyczy to zabiegów pielęgnacyjnych, spożywania posiłków, załatwiania potrzeb fizjologicznych, zabiegów medycznych oraz ćwiczeń usprawniających. Dla domowników może to być sporym obciążeniem. Zadania te są znacznie ułatwione przy wyposażeniu pokoju seniora w odpowiednie meble. Łóżka rehabilitacyjne mają funkcję, dzięki której możliwa jest regulacja wysokości leża. Opiekun może wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonywać bez potrzeby nadmiernego pochylania się nad chorym. Ustawiony obok stolik posłuży do położenia na nim preparatów do higieny osobistej, opatrunków, kosmetyków. Dobrze jest też umieścić w pobliżu łóżka koncentrator tlenu, by w razie trudności oddechowych był zawsze pod ręką. Przy korzystaniu z wypożyczalni sprzętu medycznego da się zaaranżować pomieszczenie w sposób kompleksowy.

Łóżko rehabilitacyjne umożliwia samoobsługę

Chory leżący potrzebuje od czasu do czasu zmieniać pozycję swojego ciała. Łóżka są wyposażone w regulację ustawienia części podparcia pleców, lędźwi lub nóg. Pod nieobecność opiekuna chory może za pomocą pilota uruchomić silniczek elektryczny zmieniający kąt podłoża. Tym sposobem przyjmie pozycję półleżącą lub siedzącą. Ustawione obok łóżek stoliki przydają się do odłożenia pilota, gazety, czy okularów. Jeśli na stoliku znajdą się naczynia z posiłkiem i napojami, nawet mało sprawny senior swobodnie sięgnie po miseczkę lub owoce. Ma to również aspekt mobilizujący chorego w dążeniu do chociaż minimalnej aktywności i niezależności.

Wygoda i bezpieczeństwo

Łóżka rehabilitacyjne zabezpieczone są z obu stron barierkami chroniącymi chorego przed wypadnięciem. Na drewnianym stelażu znajdują się miękkie materace. Przyjęcie dowolnej pozycji ciała ułatwiają poręcze, wysięgnik i specjalne uchwyty. Służą one również do bezpiecznego wykonywania ćwiczeń wzmacniających siłę mięśni ramion. Sterowanie ustawieniami jest proste i intuicyjne. Całość konstrukcji jest bardzo stabilna, a obustronne zabezpieczenia balustradkami pozwalają na ustawienie mebla nawet w oddaleniu od ściany. Praktyczne funkcje regulacyjne umożliwiają opiekunom wygodną obsługę chorego. Łóżka rehabilitacyjne to wysokiej klasy sprzęt medyczny zapewniający pełny komfort użytkowania.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych zapewnia kompleksową obsługę.

Wynajem łóżek rehabilitacyjnych to usługa połączona z serwisem i konserwacją sprzętu. Zamówienia można składać osobiście lub telefonicznie. W ofercie jest wiele typów i modeli. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie lub swojego podopiecznego. Zapewniony jest transport do miejsca zamieszkania klienta. Sterowane elektrycznie łóżka rehabilitacyjne dostarczane są już w dniu zamówienia. Specjalna ekipa dokonuje montażu wszystkich elementów i udziela wskazówek odnośnie do sposobu zmiany ustawień za pomocą pilota. W razie awarii systemu zasilającego każdy z klientów otrzymuje pomoc serwisową. Po zakończeniu rehabilitacji wypożyczalnia demontuje i odbiera sprzęt rehabilitacyjny z domu klienta.

Masz pytania?

Dla wszystkich osób zainteresowanych wynajmem łóżek rehabilitacyjnych i różnego rodzaju pomocy ortopedycznych udziela się informacji za pomocą kontaktu telefonicznego. Szczegółowe dane o ofercie można również znaleźć na stronie internetowej wypożyczalni. Ze strony korzystających już ze sprzętu mogą pojawić się pytania na temat sposobu sterowania mechanizmami albo przeznaczenia poszczególnych elementów konstrukcji. Dlatego każde łóżko rehabilitacyjne posiada dokładną pisemną instrukcję obsługi. Można liczyć także na instruktaż odnośnie do obsługi koncentratorów tlenu, dopasowania kul ortopedycznych oraz eksploatowania wózków inwalidzkich. Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego prowadzi również sklep medyczny, w którym mogą się zaopatrywać osoby prywatne, a w ilościach hurtowych szpitale, hospicja i domy opieki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.