Pranie tapicerki samochodowej to idealny sposób na odświeżenie wnętrza auta.

Spread the love
>

Pranie tapicerki samochodowej to idealny sposób na odświeżenie wnętrza auta.

Po pewnym czasie użytkowania samochodu tapicerka na powierzchniach foteli, podsufitki i wykładziny podłogi wymaga starannego czyszczenia. Można to zrobić samemu, ale zabiegi wykonane domowym sposobem nie przynoszą zadowalających rezultatów. Z tego artykułu dowiesz się, że warto powierzyć to zadnie firmie, która stosuje najnowocześniejsze sposoby czyszczenia tapicerki.

Liczy się profesjonalizm

Wraz z upływem czasu w naszym aucie gromadzi się kurz, pojawiają się różne zabrudzenia na obiciach foteli i innych częściach wnętrza samochodu. Powinniśmy je jak najszybciej usunąć, by przywrócić wnętrzu samochodu pierwotny wygląd. Robienie tego we własnym zakresie jest problematyczne, bo samodzielnie trudno dokładnie usunąć wszystkie plamy i zacieki. Warto zatem skorzystać z fachowej usługi firmy dostępnej pod adresem internetowym https://pro-evo.pl/ .

Profesjonalne czyszczenie tapicerki samochodowej daje gwarancję, że wnętrze samochodu będzie wyglądało jak nowe. Niezależnie od rodzaju materiału z jakiego wykonane są obicia, czyszczenie nie narusza delikatnej struktury tkaniny lub tworzywa. Obicia foteli i tylnej kanapy czyszczone są szczotką o miękkim włosiu aby nie uszkodzić tapicerki. Środki piorące są najwyższej jakości, bo od tego w dużej mierze zależy ostateczny efekt. Podczas prania podsufitki jej kolor nie ulega zmianie.

Profesjonalne pranie tapicerki samochodowej umożliwia likwidację nawet najbardziej trwałych zabrudzeń. Samodzielne pranie nie daje takiej gwarancji. Przy profesjonalnym praniu wykorzystywane są nowoczesne urządzenia, a wszystkie prace wykonywane są rzetelnie przez doświadczonych specjalistów. Na podstronie firmy https://pro-evo.pl/oferta-pranie-tapicerki-samochodowej/ poznasz wszystkie szczegóły dotyczące kompleksowej usługi czyszczenia i odświeżania tapicerki samochodowej.

Pranie tapicerki samochodowej krok po kroku

Na początku przeciera się wszystkie powierzchnie miękką szczotką by powymiatać okruchy i inne drobinki znajdujące się na przednich fotelach i tylnej kanapie. Potem wykonuje się dokładne odkurzanie przy użyciu odkurzacza, który definitywnie usuwa pył z nawet niedostępnych miejsc. Do likwidowania uporczywych zabrudzeń stosowany jest odkurzacz piorący. Pod wpływem jego działania najlepiej znikają plamy pokrywające tapicerkę. Równie nienaganny wygląd uzyskuje materiał, z którego zrobiona jest podsufitka. Pranie podsufitki jest nieodłącznym elementem usługi.

W deszczowe dni do samochodu przedostaje się z zewnątrz wilgoć lub błoto. W kolejnym etapie następuje staranne mycie podłogi auta. Po każdym czyszczeniu z użyciem środków piorących wykonywane jest suszenie całego wnętrza samochodu. W przypadku gdy samochód ma tapicerkę ze skóry, nanoszone są na oczyszczoną powierzchnię preparaty konserwujące.

Pranie tapicerki to jeszcze nie wszystko.

Aby wnętrze samochodu odzyskało swój nienaganny wygląd, oprócz prania tapicerki trzeba również wykonać czyszczenie elementów plastikowych. Przede wszystkim należy umyć deskę rozdzielczą, kierownicę, drążek zmiany biegów i miejsca wokół niego. Najwięcej brudu zbiera się w szczelinach i zagłębieniach. Czyszczenie plastików odbywa się za pomocą odpowiednich preparatów neutralnych dla zdrowia użytkownika auta. Do czyszczenia plastików używa się miękkiej szczotki i ściereczki z delikatnej mikrofibry. Mycie elementów plastikowych najczęściej używanych przy prowadzeniu samochodu to najlepszy sposób na usunięcie z nich zarazków i bakterii przedostających się tam z dłoni kierowcy, dotykającego uprzednio różnych przedmiotów w ogólnodostępnych pomieszczeniach lub w innych pojazdach. Dotyczy to również mycia boczków w naszym aucie. We wnękach drzwiowych gromadzi się najwięcej substancji niepożądanych pod względem higieny i estetyki. Dokładne mycie boczków usuwa je definitywnie.

Drobinki pyłu gromadzące się w miejscach łączenia elementów plastikowych wydobywane są za pomocą odkurzacza z wąską nakładką. Konieczne jest również pokrycie plastików odpowiednimi rodzajami kosmetyków samochodowych. Dzięki temu odzyskują one naturalny wygląd i połysk.

Profesjonalna firma dostosowuje sposób czyszczenia do rodzaju materiałów z jakich wykonane są różne elementy w samochodzie. Bez względu na to, czy fotele pokryte są skórzaną tapicerką, sztucznym tworzywem czy tkaniną tekstylną, odpowiednia metoda prania pozwala na dokładne pozbycie się brudu. Środki stosowane do czyszczenia plastiku są delikatne ale skuteczne. Jednak musimy liczyć się z tym, że po kompleksowym myciu przez firmę usługową, odświeżenie kierownicy i drążka zmiany biegów warto co jakiś czas zrobić samemu. Na przykład z użyciem ściereczki z mikrofibry i rozcieńczonego płynu do mycia naczyń. Zwiększy to poziom stanu sanitarnego w aucie na co dzień. Szczególnie gdy samochód jest wykorzystywany przez kilku użytkowników.

Czyszczenie bagażnika

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na stan wnętrza bagażnika, a szczególnie przyjrzeć się tapicerce. Na jego spodzie znajduje się koło zapasowe przykryte wykładziną. Do bagażnika wkładamy narzędzia, torby podróżne, parasole, pojemniki z płynem do spryskiwaczy. W deszczowe dni walizki i parasole bywają mokre, przez co wykładzina nasiąka wilgocią. Z niedokręconych dokładnie butelek może wylewać się ciecz. Po wymianie koła na fragmentach bagażnika mogą znaleźć się plamy z błota lub smaru. To właśnie w bagażniku zbiera się najwięcej pyłu piasku i mułu. Silne zabrudzenia usuwane są przez pranie tapicerki bagażnika, po czym następuje dokładne suszenie. Po tych zabiegach stan podłogi jest znacznie lepszy, a dogłębne czyszczenie bagażnika przyczynia się do większego komfortu właściciela auta.

Pranie tapicerki w bagażniku jest równie ważne jak pranie podsufitki i materiału pokrywającego fotele. Całą tapicerkę samochodową trzeba utrzymywać w należytej czystości, bo tam właśnie mogą rozwijać się roztocza będące poważnymi alergenami. Są one niebezpieczne szczególnie dla dzieci i osób uczulonych na niektóre czynniki zewnętrzne. System prania tapicerki stosowany przez profesjonalistów skutecznie likwiduje te zagrożenia. Przy praniu tapicerki stosowane są detergenty nieszkodliwe dla zdrowia.

Tapicerka samochodowa to jeden z najważniejszych elementów wnętrza auta.

Stan tapicerki decydująco wpływa na estetykę wnętrza pojazdu. Czyste fotele i odświeżona powierzchnia tylnej kanapy nie wymagają używania pokrowców, czy futrzaków zakrywających plamy. Dokładne czyszczenie tapicerki nie tylko przywraca jej świeży wygląd, ale również ma znaczenie dla poziomu sanitarnego auta. Bez względu na to jaki materiał jest użyty w samochodzie, odkurzacz piorący doskonale poradzi sobie ze swoim zadaniem.

Tapicerkę można czyścić często, bo żadne kolejne profesjonalne pranie nie zaszkodzi jej trwałości. Jednak najlepiej jest nie czekać aż pojawią się silne zabrudzenia i zastarzałe plamy. Regularne pranie tapicerki zwiększa efektywność wszystkich zabiegów.

Pozbycie się kurzu i brudu z tapicerki sprawia, że wnętrze auta wygląda schludnie i pachnie czystością. W takim samochodzie przyjemnie jest wybrać się nawet w najdalszą podróż. Estetyczny wygląd wnętrza auta wpływa też pozytywnie na prestiż jego właściciela.

Twoim autem zajmie się firma z wieloletnim doświadczeniem.

Każdy pragnie by jego auto przez długi czas pozostawało w nienagannym stanie. Można to osiągnąć dzięki regularnemu praniu tapicerki oraz czyszczeniu i konserwacji wszystkich elementów powierzchni wewnętrznej. Profesjonalna firma dokłada wszelkich starań, aby z tapicerki w naszym aucie zniknęły wszelkie zabrudzenia i plamy, a na powierzchni podłogi nie utrzymywały się nawet najmniejsze drobinki kurzu. Na estetykę wnętrza wpływa również wygląd podsufitki, boczków i deski rozdzielczej, która również wymaga częstego czyszczenia. Stosowanie nowoczesnej technologii prania oraz doskonałych środków czyszczących utrzymuje całość tapicerki w świetnej kondycji.

Niezależnie od wielkości auta, wszystkie prace wykonywane są szybko i solidnie. Pracownicy firmy to eksperci w swojej dziedzinie. Cechuje ich staranność i dokładność oraz rzetelność i solidność w świadczeniu usług. Są specjalistami w tym fachu, więc powinniśmy mieć pewność, że nasze auto jest w dobrych rękach. Tym bardziej, że ta firma cieszy się od dawna uznaniem wielu zadowolonych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *