Kategorie
Biznes

Perfumy wczoraj i dziś

Spread the love
>

Francuskie perfumy

Na stronie angelove.pl możemy kupić perfumy. Łatwo znajdziesz ją w swojej przeglądarce internetowej. W naszym sklepie do twojej dyspozycji jest mnóstwo przyjemnych woni różnych marek takich jak calvin klein, coco chanel, hugo boss, yves saint laurent, gucci, kenzo, czy bruno banani. Bogaty asortyment sprawia, że każdy konsument znajdzie coś dla siebie. Również można u nas znaleźć perfumy mniej znanych producentów oraz tańsze zamienniki. Angelove.pl to miejsce gdzie każdy wybierze coś dla siebie. Możesz przebierać spośród takich zapachów jak orientalny, piżmowy, kwiatowy, słodki, owocowy, cytrusowy czy drzewny. Dostępne w naszej ofercie testery pomogą ci poznać nasze produkty zanim jeszcze zdecydujesz się na ich zakup. Ułatwi ci to wybór. Idealny zapach to taki jaki w pełni jest dopasowany do ciebie. Tester daje ci poczucie bezpieczeństwa, czas na spokojne przemyślenie swojej decyzji by zakupy sprawiały maksimum satysfakcji i przyjemności. zanim kupisz perfumy przejdź przez proces testowania, sprawdzania różnych wariantów. Wtedy będziesz miał pewność, że zakup jest udany na 100%.

Jak wybrać idealne perfumy?

Aby dobrze wybrać idealny zapach dla nas dobrze jest się zaopatrzyć się w papierowe paski do testowania zapachów. Należy je podpisać i spryskać interesującą nas perfumą. Potem musimy odczekać godzinę lub parę godzin aby zapach zdążył się urtwalić.

Gdy minie ta ilość czasu, dopiero wtedy jesteśmy w stanie ustalić czy konkretny zapach nam się podoba czy też nie. Gdy któraś testowana perfuma nam się spodoba możemy teraz spryskać nią naszą skórę. Dopiero wtedy gdy zapach na naszym ciele będzie dla nas atrakcyjny można zdecydować się na jego kupno. Tak więc wybór perfum to długotrwały proces.

Rodzaje perfum

Produkty dostępne na półkach perfumerii różnią się przede wszystkim ze względu na ich moc – proporcję olejków zapachowych i alkoholu. Od mocy perfumy zależy trwałość zapachu, szlachetność woni oraz oczywiście cena kosmetyku.

Perfuma to najczystsza i najbardziej szlachetna propozycja zapachowa. Zawiera od 30% do 40% olejków zapachowych, które są  rozpuszczone w bardzo mocnym 90%-95% alkoholu. Zapach perfum jest bardzo silny i  utrzymuje się około kilku godzin. Zazwyczaj są one stosowane na wielkie wyjścia, od święta. Ze względu na to iż są mocne należy unikać ich stosowania podczas silnej ekspozycji na promienie słoneczne. Skóra może się wtedy łatwo przebarwić.

Jeżeli nie stać cię na produkt możesz zdecydować się na odpowiedniki oryginalnych perfum. Ich cena na pewno będzie dla ciebie w pełni osiągalna a świeży zapach perfumy umili ci poranki, dnie i wieczory. Perfuma to również dobry prezent dla bliskiej osoby na takie okazje jak walentynki czy dzień kobiet. Ulubiony zapach będzie się z tym świętem kojarzył. Poznajmy więc ten produkt bliżej bo warto.

Historia powstania perfum

Perfumy istnieją już od bardzo dawna, ludzie używali ich od setek tysięcy lat. Zaczęto ich używać już w starożytności, z upływem czasu jednak dochodziło do ewolucji i zmieniała się ich funkcja. W XIX wieku rewolucja przemysłowa zapoczątkowała kształt perfumy taki jaki znamy dzisiaj. Zobaczmy na długą drogę perfum jaką przeszły aż do paryskich salonów. To właśnie Francja rozsławiła ten produkt na cały świat. Paryskie perfumy to pewnego rodzaju luksusowa marka kojarząca się z przepychem i bogactwem. Wybór oryginalnych produktów jest pożądany przez każdego miłośnika luksusu.

Starożytny początek

Początkiem wytwarzania przez człowieka zapachów było spalanie w ogniu różnorodnych roślin – od tego wszystko się zaczęło. Później różne cywilizacje odegrały odmienne role w rozwoju sztuki perfumiarstwa. Największe sukcesy w tej dziedzinie odniosły ludy starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian.

Egipt – wonności odgrywały ważną rolę podczas ceremonii religijnych, zwłaszcza pogrzebów – wonne olejki i mirra były wykorzystywane do balsamowania zwłok. Perfumami również nacierano nimi ciała. Głównymi składnikami było: kodzidło, lilia wodna, majeranek, żywica terpentynowca.

Grecja – zapachy uznawane były za święte. Wszechobecny kult ciała zdecydował, że perfumy były powszechnie stosowane zarówno w sztuce medycyny jak i życiu codziennym higienie osobistej.

Włochy – w Rzymie wonności oznaczały bogactwo i luksus. Bez nich rytuał pielęgnacji ciała był niekompletny. Zapach ciała był bardzo ważny i świadczył o pozycji społecznej.

Renesans i Oświecenie

Koniec wieku XIV przyniósł takie owoce jak przekonanie o tym iż higiena osobista szkodzi utrzymaniu zdrowia. Perfumy o intensywnej woni były stosowane głownie w celu zamaskowania nieprzyjemnej woni niemytego ciała. Było to ważne zwłaszcza gdy było lato. Używano wtenczas piżmo, jaśmin i tuberozę. Zapach był ważny do tego by w ogóle jakoś funkcjonować. Sprowadzanie oryginalnych wonności z Włoch zaowocował rozwojem perfumiarstwa we Francji.

Gdy nadeszło Oświecenie na powrót kąpiele stały się ważne i modne. Przemysł perfumeryjny francuski był na bardzo wysokim poziomie czyniąc z Paryża modną stolicę Europy pod względem zapachów.. Wtedy zapoczątkowano rozlewanie wonności do niewielkich pojemników – flakonów na perfumy.

XIX wiek

W tym czasie miała miejsce rewolucja przemysłowa, która ogarnęła również wytwarzanie zapachów. Dzięki rozwojowi w zakresie chemii proces produkcji perfum został skutecznie unowocześniony, rynek obfitował w różnorodne produkty. Został wynaleziony również rozpylacz, który zaczął być niezbędny w większości falkonów gdyż znacząco ułatwiał korzystanie z wonności. W XIX wieku modne były zapachy delikatne i stonowane.

XX wiek

W XX wieku perfumy były już symbolem elegancji i luksusu, wyznacznikiem atrakcyjności danej osoby. Wonnościom nadawano nazwy odnoszące się do uczuć ludzi i odległych miejsc na ziemi. Produkt był bardzo atrakcyjny, zapakowany w estetyczny flakon. Moda i rynek perfum mieszały się ze sobą. W 1925 powstały mające dziś dobrą sławę perfumy chanel 5, które dały początek dochodowemu biznesowi łączącemu kolekcje ubrań z autorskimi kompozycjami zapachowymi. W połowie XX wieku powstawały oryginalne wonności dedykowane również eleganckim panom. Zawierają one mocniejsze wonności niż w przypadku perfum dla płci pięknej. Mężczyźni również mogą przebierać spośród wielu marek i olśniewać modnym zapachem.

Współczesne czasy

Dzisiaj wielkie korporacje perfumeryjne wytwarzają swoje wyroby masowo. Są one dostępne powszechnie rzeszom konsumentów w sklepach na całym świecie. Ogromna ilość różnorodnych zapachów wzrasta z każdym rokiem. Jest to odpowiedź na wzrost oczekiwań coraz bardziej wybrednych klientów.

W naszym sklepie masz szeroki wybór różnorodnych produktów zarówno oryginalne marki jak i zamienniki. Możesz bez problemu dokonać działań porównawczych i sam dokonać wyboru co wolisz. Współczesne zamienniki w pełni imitują oryginalny zapach a są tańsze. Każdy z klientów znajdzie perfumy odpowiednie dla siebie. Musisz się przekonać o tym osobiście. Nie czekaj i już dzisiaj odwiedź nasz sklep, załóż konto i kup perfumy jakie odzwierciedlają twój charakter. Szybka dostawa pozwoli ci niemal od razu cieszyć się wybranym zapachem. Na pewno zostaną użyte podczas wielu ważnych dla ciebie chwil. Paryskie perfumy są naprawdę dla każdego. Sprawią iż poczujesz się wyjątkowo. Podaruj sobie ten luksus i razem z angelove.pl poczuj się jak na wybiegu pokazu mody w Paryżu!

 

Liczba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.