Folia bąbelkowa – sposób na bezpieczny transport

Spread the love
>

Folia bąbelkowa – sposób na bezpieczny transport

Jeśli jesteś sprzedawcą eCommerce, przeprowadzasz się do nowego domu lub po prostu musisz przewieźć przedmioty z punktu A do punktu B w jednym kawałku, istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz chciał użyć jakiejś formy opakowania ochronnego. Ale z szerokiego wachlarza opcji opakowań ochronnych, dlaczego powinieneś wybrać folię bąbelkową?

Folia pęcherzykowa jest wysoce ochronna

Jednym z głównych czynników, które sprawiają, że folia bąbelkowa jest idealną formą opakowania ochronnego, jest fakt, że posiada ona jedne z najlepszych właściwości ochronnych. Pojedyncze pęcherzyki powietrza zamykają produkty w warstwie silnie absorbującej wstrząsy, która skutecznie chroni je przed uderzeniami, zgnieceniem i otarciami. Ponadto bardzo łatwo można dostosować poziom ochrony produktu, owijając go kolejnymi warstwami folii bąbelkowej. Możesz też dostosować rodzaj folii bąbelkowej do konkretnego produktu, używając naszej małej folii bąbelkowej do lekkich, delikatnych przedmiotów lub dużej folii bąbelkowej do cięższych przedmiotów wymagających dodatkowej ochrony.

Jest szeroko dostępna

Folia bąbelkowa jest prawdopodobnie najszerzej dostępnym opakowaniem ochronnym, a z pewnością jedną z najpopularniejszych form opakowań ochronnych w https://mzpack.pl . Oznacza to, że jest ona niezwykle łatwa do zdobycia, a ponieważ posiadamy ją na stałe w magazynie, możemy dostarczyć ją do Ciebie już następnego dnia roboczego, co oznacza, że nie musisz się martwić, że jej zabraknie. Na dodatek, mamy szeroki wybór rozmiarów, aby zaspokoić Twoje potrzeby, od poręcznych rolek o szerokości 300 mm dla małych przedmiotów do rolek o szerokości 1500 mm dla większych produktów. A jeśli standardowe rolki nie są dla Ciebie, możesz również zdecydować się na worki bąbelkowe, które możesz po prostu zapakować i zamknąć za pomocą samouszczelniających się pasków.

Jest lekka

Ponieważ folia bąbelkowa składa się głównie z kieszeni wypełnionych powietrzem, nic dziwnego, że nawet duże rolki są niezwykle lekkie. Pomaga to zapewnić wyjątkową ochronę produktów bez ryzyka zwiększenia wagi paczki i wzrostu kosztów wysyłki. Nie tylko to, ale również sprawia, że jest ona bardzo łatwa i wygodna do przenoszenia w razie potrzeby.

Jest łatwa w użyciu

Folia bąbelkowa jest jedną z najłatwiejszych w użyciu form opakowań ochronnych. W przeciwieństwie do opakowań z poduszką powietrzną (chociaż również uważamy, że opakowania z poduszką powietrzną są świetne i mają swoje unikalne cechy), folia bąbelkowa nie wymaga żadnego wymyślnego sprzętu, który trzeba by użyć w połączeniu z nią, zanim zacznie ona chronić Twoje produkty. Wystarczy owinąć nią produkt prosto z rolki, przyciąć, zabezpieczyć taśmą i gotowe. Poza tym jest bardzo elastyczna i może być stosowana na produktach o różnych rozmiarach i kształtach, co czyni ją bardzo uniwersalną.

Ile kosztuje folia bąbelkowa?

Folia bąbelkowa nie tylko pomaga utrzymać koszty wysyłki na niskim poziomie, ale również jest bardzo atrakcyjna cenowo! W https://mzpack.pl/produkty/folia-babelkowa/ utrzymujemy konkurencyjne ceny, a im więcej folii bąbelkowej kupisz, tym taniej będzie za rolkę, dzięki naszym doskonałym rabatom ilościowym! A dzięki temu, że niektóre z naszych folii bąbelkowych są dostarczane na rolkach 200m, otrzymasz dużo bąbelków za swoje pieniądze.

Od momentu powstania w 1960 r. folia bąbelkowa stała się popularną opcją opakowania ochronnego, a dzięki wymienionym powyżej powodom łatwo zrozumieć, dlaczego. Wraz ze wzrostem popularności handlu elektronicznego i koniecznością ochrony przesyłek pocztowych, stosowanie folii bąbelkowej jest jeszcze ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

W jakim celu stosuje się folię bąbelkową?

Rewolucyjna folia bąbelkowa jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w zakresie opakowań ochronnych. Jest to wygodny i niezwykle skuteczny sposób ochrony delikatnych przedmiotów podczas transportu, przeprowadzki i przechowywania, dzięki miękkiej amortyzacji. Folia bąbelkowa, zaprojektowana do ochrony wszystkiego, od małych, lekkich przedmiotów po duże, delikatne produkty, jest bardzo uniwersalnym materiałem. Jest ona dostępna w różnych rodzajach i rozmiarach.

Nasza standardowa mała i duża folia bąbelkowa jest idealna do ochrony lekkich i średnich produktów, natomiast folia premium jest używana do ochrony delikatnych i ciężkich przedmiotów. Antystatyczna folia bąbelkowa jest idealna do ochrony produktów elektrycznych, ponieważ nie wytwarza ładunków elektrostatycznych.

Woreczki bąbelkowe to kolejna opcja, która jest szybka i łatwa w użyciu, a samozamykające się, wydłużone wargi ułatwiają ładowanie i zamykanie, dzięki czemu idealnie nadają się do ochrony małych, delikatnych przedmiotów.

Czy folia pęcherzykowa jest dobrym izolatorem?

Folia bąbelkowa nie tylko doskonale nadaje się do ochrony przedmiotów, ale jest również dobrym izolatorem. Powietrze w zamkniętej przestrzeni stawia opór zmianom temperatury, ponieważ jego cząsteczki poruszają się, co utrudnia przekazywanie energii. Ponieważ folia bąbelkowa to nic innego jak pęcherzyki powietrza owinięte w plastik, jest ona popularnym rozwiązaniem do izolacji domów i innych pomieszczeń.

Istnieje kilka zalet stosowania folii bąbelkowej jako izolatora. Po pierwsze, można ją łatwo ciąć nożyczkami, aby dopasować ją do każdego kształtu i rozmiaru. Można ją stosować bez konieczności spełniania jakichkolwiek wymagań technicznych. Ze względu na swoją lekkość, folia bąbelkowa może być przenoszona z jednego miejsca na drugie bez żadnych problemów. Można ją przymocować do okien, spryskując szybę wodą i dociskając do niej folię bąbelkową, co eliminuje konieczność stosowania klejów. Folia bąbelkowa może być również ponownie wykorzystana, w zależności od tego, czy jest w dobrym stanie z nienaruszonymi pęcherzykami powietrza, może służyć przez kilka sezonów.

Czy można ją poddać recyklingowi?

Folia bąbelkowa jest materiałem przyjaznym dla środowiska, który można poddać recyklingowi. Istnieje kilka sposobów, w jakie zarówno użytkownicy końcowi, jak i producenci mogą poddać ten materiał recyklingowi. Niektóre samorządy lokalne zbierają ją wraz z innymi tworzywami sztucznymi, takimi jak kartony po mleku czy torby reklamowe, w ramach regularnych zbiórek. Aby dowiedzieć się, czy dany urząd gminy przyjmuje folię bąbelkową, wystarczy wpisać swój kod pocztowy na stronie internetowej gov.uk.

Innym sposobem na recykling folii bąbelkowej jest znalezienie miejsca, w którym można się jej pozbyć w odpowiedni sposób. Jeśli trudno jest znaleźć miejsce, które akceptuje jej utylizację, można ją łatwo ponownie wykorzystać.

Jeśli wytwarzasz produkty lub zajmujesz się transportem towarów, które muszą być chronione, folia bąbelkowa jest fantastycznym, przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem. W Springpack, jesteśmy w stanie zredukować twoje koszty pakowania poprzez dostarczanie materiałów w dużych ilościach, bez kompromisu na jakości materiałów. Możemy pomóc Ci osiągnąć znaczące oszczędności i konsekwentnie dostarczać niskie ceny.

Z czego wykonana jest folia bąbelkowa?

Folia bąbelkowa jest wykonana z polietylenu, który jest rodzajem tworzywa sztucznego zawierającego setki równomiernie rozmieszczonych kieszeni powietrznych. Te kieszenie powietrzne działają jak miękka poduszka, która pochłania wstrząsy podczas nieoczekiwanych ruchów. Pomaga to zapobiec uszkodzeniu produktów owiniętych w ten materiał.

Folia bąbelkowa zaczyna się jako żywica polietylenowa w formie małych kulek. Te małe kulki żywicy są następnie topione, gdzie tworzą cienką folię używaną jako materiał bazowy dla folii bąbelkowej. Folia ta jest spłaszczana i podawana przez rolki z małymi otworami. Gdy folia przesuwa się przez rolki, następuje zasysanie, które wpycha ją do otworów, tworząc pęcherzyki powietrza. Po wdmuchnięciu pęcherzyków powietrza do folii jest ona następnie zgrzewana z drugą warstwą folii. To zatrzymuje powietrze w środku i zapewnia, że pęcherzyki powietrza są zamknięte. Następnie folia jest cięta i perforowana, po czym jest łączona w rolki.

Jakie są plusy i minusy?

Istnieje wiele korzyści wynikających z używania folii bąbelkowej do ochrony przedmiotów. Są to między innymi:

  • Łatwość użycia
  • Wytrzymałość i trwałość
  • Lekkość
  • Dobre właściwości izolacyjne
  • Łatwość przycinania do wymaganego kształtu i rozmiaru
  • Przezroczyste, aby umożliwić kontrolę wzrokową produktu
  • Nadaje się do recyklingu

 

W przypadku pakowania przedmiotów polerowanych nie zaleca się stosowania folii bąbelkowej. Istnieje ryzyko, że pozostawi ona na przedmiocie trudne do usunięcia ślady w postaci małych komórek. W tym przypadku lepiej sprawdzi się alternatywny materiał ochronny, np. pianka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *