Kategorie
Zdrowie

Dentysta Radom – najwyższe standardy leczenia dentystycznego

Spread the love
>

Piękny uśmiech jest wizytówką każdego człowieka, dlatego też warto o niego dbać jak najlepiej. Nieleczone problemy dentystyczne mogą negatywnie wpływać na naszą pewność siebie i samoocenę, co skutkuje pogorszonymi relacjami międzyludzkimi, a nawet zawodowymi. Ogromną rolę w utrzymaniu ich w dobrej kondycji pełni profilaktyka, a w przypadku wystąpienia stanu chorobowego – skuteczne leczenie.

Orzelstomatologia.pl to niepubliczny zakład opieki zdrowotnej w Radomiu oferujące najnowsze rozwiązania z zakresu stomatologii. Wkładamy wiele pracy i zaangażowania, aby nasz każdy pacjent uzyskał kompleksową pomoc i wsparcie, a samo leczenie przebiegało bezstresowo.

Profesjonalizm na pierwszym miejscu

Nasi lekarze starają się podejść wszechstronnie do problemu każdego pacjenta, co pozwala na dokładne rozpoznanie przyczyn ich dolegliwości i dopasowanie najlepszego leczenia. Korzystając z siły doświadczenia i wiedzy zdobytych na licznych szkoleniach jesteśmy w stanie oferować usługi najwyższej klasy.

Leczenie zębów rozpoczyna się od trafnie postawionej diagnozy – centrum stomatologiczne gwarantuje wykonanie pakietu badań. Łączymy profesjonalizm z nowoczesną technologią – korzystając z pantomogramu i tomografii komputerowej nasi specjaliści są w stanie zaplanować przebieg następnej wizyty i dopasowanie odpowiedniej opieki zdrowotnej.

Badanie pantomogramem opiera się na prześwietleniu za pomocą promieni rentgenowskich, które umożliwia zobaczenie zdjęcia panoramicznego wszystkich zębów oraz wszelkich nieprawidłowości w budowie szczęki, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych, zatok czy podniebienia.

Z kolei tomografia komputerowa 3D pozwala uzyskać dokładny obraz tkanek pacjenta, co jest istotne przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego (zdobycie pomiarów pozwalających na wybór odpowiedniego implantu dla pacjenta) lub procedur chirurgicznych, podczas których lekarz musi ze względów bezpieczeństwa zwracać uwagę na położenie nerwów i zatok szczękowych.

Komfort pacjenta jest dla nas niezwykle istotny, wizyty w naszym gabinecie odbywają się w przyjaznej atmosferze, a zabiegi wykonywane są bezboleśnie. Młodsi pacjenci mogą liczyć na wizyty adaptacyjne, które pokażą dziecku gabinet stomatologiczny jako bezpieczne miejsce i będą miały szansę kształtować prawidłowe nawyki oraz zdobyć wiedzę, jak dbać o zdrowy uśmiech

Zakres usług w naszym gabinecie

W klinice naszą największą dumą jest wykwalifikowany personel. Posiadamy specjalistów zajmujących się m.in. profilaktyką stomatologiczną, stomatologią zachowawczą z endodoncją oraz chirurgią stomatologiczną. Ponadto stomatologia estetyczna połączona jest z wiedzą z zakresu ortodoncji i protetyką, a także oferujemy zabiegi z zakresu implantologii (implanty zębów).

Profilaktyka stomatologiczna

Jest to podstawowy krok w leczeniu jakichkolwiek dolegliwości i chorób związanych z zębami. Prawidłowej higieny jamy ustnej jesteśmy uczeni od najmłodszych lat, która jeżeli praktykowana w wieku nastoletnim i dorosłym zapewni nam piękny i zdrowy uśmiech na lata. Pomóc w tym mogą również zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym, takie jak fluoryzacja kontaktowa, skaling, czyli fachowe usuwanie kamienia nazębnego oraz lakowanie.

Stomatologia zachowawcza z endodoncją

Stomatologia zachowawcza to nic innego jak leczenie zębów dotkniętych problemem próchnicy. Z kolei endodoncję rozumiemy jako potocznie określane leczenie kanałowe zębów. Przeprowadzane jest przez stomatologa w przypadku uszkodzenia zęba, stanów zapalnych dziąseł lub wcześniej wspomnianej próchnicy w zaawansowanym stadium.

Zabiegi wykonywane w chirurgii stomatologicznej

Są to najczęściej ekstrakcje zębów, które mają miejsce w przypadku, gdy specjalista uzna, że za późno jest na wyleczenie próchnicy, bądź innych stanów chorobowych. Chirurg stomatolog może podjąć się również innych procedur medycznych np. odbudową tkanek i usuwaniem stanów zapalnych, wycinaniem wierzchołka korzeni oraz zabiegami rekonstrukcyjnymi.

Stomatologia estetyczna (wraz z ortodoncją, protetyką i implantologią)

Zadaniem stomatologa estetycznego jest uzyskanie lub nadanie estetycznego wyglądu zębów jego pacjentów. W zależności od indywidualnej sytuacji pacjenta lekarz może zaoferować takie zabiegi jak poprawa kształtu uzębienia, wypełnianie ubytków zębowych lub wybielanie.

Ortodonta to lekarz specjalizujący się w wadach zgryzu, koryguje on niewłaściwe ustawienie zębów poprzez dobranie odpowiedniego aparatu ortodontycznego wedle potrzeb pacjenta.

Dzisiejsza stomatologia charakteryzuje się dynamicznym rozwojem, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić pacjentom piękny uśmiech poprzez nowoczesne aparaty ortodontyczne wykonane z materiałów renomowanych firm. Według naszych ortodontów materiały te cechują się wysoką jakością, przez co możemy być pewni skuteczności tej formy leczenia.

Nakładki Invisalign stanowią odpowiedź na zmieniające się potrzeby pacjentów i wskazują innowacyjny kierunek technologii medycznej. Tym aparatem możemy leczyć wszystkie wady zgryzu, bez konieczności nakładania zamków czy drutów. System Invisalign jest na tyle skuteczny, iż pierwsze efekty jego działania są widoczne po kilku tygodniach od założenia, a w zależności od indywidualnego przypadku zakończenie leczenia może nastąpić po upływie 6 miesięcy.

Koszt leczenia początkowo może wydawać się stosunkowo wysoki, aczkolwiek porównując go do wydatków związanych z tradycyjnym aparatem i obowiązkowymi wizytami okazuje się, że nie jest on w rzeczywistości tak wygórowany.

Jednakże w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie leczenia protetycznego lub implantologicznego. Protetyk zajmuje się diagnostyką i kuracją wad zgryzu, chorób narządu żucia, uzupełnia braki zębowe. W tym celu wykorzystywane są protezy stałe (mosty, korony), mocowane na zębach pacjenta i nie są wyjmowane z jamy ustnej oraz protezy ruchome (szkieletowe o trzonie metalowym, częściowe akrylowe), w przypadku, których istnieje możliwość ich wyciągnięcia.

Ubytki są także zastępowane przez najwyższej klasy implanty zębowe, które podczas użytkowania z powodzeniem zastępują zdrowe zęby. Implantem określane są śruby tytanowe, będące odpowiednikiem korzenia zęba. Na niej umieszczane są korony porcelanowe albo ceramiczne, których odcień dopasowywanych jest do naturalnego koloru naszego uzębienia.

Jak przygotować się na wizytę u dentysty?

Ważną kwestią, której należy poświęcić nieco uwagi jest odpowiednie przygotowanie się na wizytę lekarską. Dokładne wyszczotkowanie zębów pozwoli dentyście trafnie ocenić ich stan bez konieczności wcześniejszego usuwania zaległego brudu. Dodatkowo pacjent powinien zabrać ze sobą dowód osobisty, pełną dokumentację stomatologiczną, listę zażywanych leków. Lekarz musi mieć pełną wiedzę o wszelkich przebytych lub występujących chorobach, dolegliwościach, przebytych zabiegach, gdyż tylko wtedy będzie mógł prawidłowo przeprowadzić badanie, postawić diagnozę i wprowadzić ewentualne leczenie.

Dlaczego warto zaufać naszej klinice?

Lekarze dokładają wszelkich starań, aby dbać o komfort pacjenta i najwyższą jakość każdej odbytej wizyty. Cenne doświadczenie zdobyte przez lata praktyki oraz najnowsze rozwiązania technologiczne umożliwiają rozwijanie naszej działalności i ciągłe udoskonalanie naszej oferty. Ponadto zdajemy sobie sprawę, jak istotne w całym procesie leczenia jest życzliwe podejście i wsparcie dla pacjentów. Gabinet lekarski jest miejscem, gdzie nie tylko rozwiązujemy problemy natury medycznej, ale również rozwiewamy wszelkie obawy, odpowiadamy na nurtujące pytania i wspólnie z pacjentem szukamy na nie odpowiedzi.

Kontakt do nas

Nasz gabinet stomatologiczny mieści się na ulicy Henryka Sienkiewicza 8 w Radomiu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w dniach poniedziałek-piątek w godzinach 9.00-13.00 oraz 14.00-18.00 (piątek 14.00-17.00). Telefon kontaktowy: 505 731 005 Istnieje możliwość umówienia wizyty na naszej stronie internetowej orzelstomatologia.pl, w razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy również do kontaktu telefonicznego 505 731 005 lub e-mail [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.